SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ziya Öğretmen Samsun'daki Öğretmenlerle Buluştu

Ziya Öğretmen Samsun'daki Öğretmenlerle Buluştu

     Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, Samsun'daki öğretmenlerle bir araya geldi. Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıyı, binlerce öğretmenin yanı sıra aileleri de evlerinde takip etti.
      İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen, Sayın Bakanımıza ilimizdeki tüm öğretmenlerimiz adına bu güzel buluşmadan dolayı teşekkürlerini sunarak hoş geldiniz dedi.
Samsun'da görev yapan öğretmenler, uzaktan eğitim sürecindeki faaliyetleri anlatarak yaptıkları etkinler hakkında bilgi verdiler. Bunun üzerine Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk da, "Meslektaşız ve hep birlikte bu işin ucundan tutuyoruz. Çocukların ve bu ülkenin geleceğine hizmet ediyoruz. Öğretmenlerimizin bütün bu çabaları hürmete layıktır. Bu yüzden öğretmen kimliğim her şeyden önemli." dedi.
    Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk; yönetici ve öğretmenlerin bu gayret ve heyecanını gördükçe, sahada Milli Eğitim Bakanlığını temsil ettiklerini unutmadan kendilerine emanet edilen çocukların geleceği için hizmet ettiklerine şahit oldukça bunun kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.
     Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk şöyle devam etti: "Sizler çocuklarımızın geleceği için el ele verdikçe biz burada daha dik duruyoruz. Bu sayede dünyada ulusal ölçekte uzaktan eğitim veren iki-üç ülkeden biri olduk. Öğrencilere somut materyal verebilen iki üç ülke var, bunlardan biri de Türkiye... İnşallah daha iyisini yapacağız. Uzaktan eğitimi sadece salgın dönemin bir aracı olarak görmüyoruz. Uzaktan eğitim konusu, daimi bir platform olarak çok daha gelişerek büyücek bir alan. Türkiye bu konularda oldukça yetkin bir ülke. Biz bunu dünyayla da paylaşıyoruz. Bu başarı hepimizindir. Bu dönemde, bu şartlar altında yapılanlar büyük bir başarı hikâyesidir. Öğretmenlerimizin bu dönemdeki emeği, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde altın bir sayfa olarak yazılacaktır."
Öğretmen Hakan Turgut ise öğrencilerinin ellerinde yaz tatili kitabı "Arkadaş" ile birlikte bir parktan selamladı Ziya Öğretmen'i...
Kitapları çocukların ellerinde görmekten son derece mutlu olduğunu söyleyen Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, bayram sonrası yeni içerikler paylaşacaklarını kaydetti.
Beden eğitimi öğretmeni Taner Karadavut ise "Güçlü Türkiye İçin Geleceğe Kulaç" projesi kapsamında yüzme öğrenen öğrencilerle birlikte Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a proje hakkında bilgi verdi.
     Yüzme öğrenen öğrenciler Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a "Siz yüzme biliyor musunuz?" sorusuna Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk da "Evet biliyorum, 15-16 yaşımda kendi kendime öğrendim." karşılığını verdi.
     Öğretmen Eray Kurtoğlu ise toplantıya Canik Orman Okulu'nda bağlandı. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un okul dışı öğrenme ortamına verdiği önemi hatırlatan Kurtoğlu, bu kapsamda bütün dersleri burada işlemeye hazır olduklarını söyledi. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk da "Orman okulu benim projemdi" diyerek espri yaptı ve bu projenin çok önemli olduğunu, projeden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

14-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-202014-08-2020

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.