SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vezirköprü İlçesine Rehberlik Araştırma Merkezi Açıldı

Vezirköprü İlçesine Rehberlik Araştırma Merkezi Açıldı

 Vezirköprü ilçesinin nüfus yoğunluğu, ilçede iki adet özel eğitim okulunun ve özel eğitim öğrencilerine hizmet veren bir rehabilitasyon merkezinin bulunması ile ilçeye en yakın rehberlik araştırma merkezinin Havza ilçesinde olduğundan kış aylarında ulaşımda sorun yaşanmasından dolayı Vezirköprü ilçesi Mustafa Tunç İlkokulu bünyesinde Vezirköprü Rehberlik Araştırma Merkezi açıldı. 

  İl veya ilçelerdeki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ile özel eğitim hizmetlerinin planlanması, sunulması, koordineli bir şekilde yürütülmesi, sunulan hizmetlerin izlenmesi ve değerlendirilmesi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık özel eğitim konularında ailelere ücretsiz hizmet veren rehberlik ve araştırma merkezi Vezirköprü ilçesinde açılmasıyla birlikte faaliyet gösterecek.

  Samsun' da daha önce İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba ve Havza ilçelerinde bulunan Rehberlik Araştırma Merkezi sayısı Vezirköprü Rehberlik Araştırma Merkezi'nin açılmasıyla birlikte beşten altıya çıktı.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.