SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valiliğimiz himayelerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında uygulanacak olan Okul Sağlığı Uygulamasına Ait İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Valiliğimiz himayelerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında uygulanacak olan Okul Sağlığı Uygulamasına Ait İşbirliği Protokolü İmzalandı.

       Valiliğimiz himayelerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında uygulanacak olan Okul Sağlığı Uygulamasına Ait İşbirliği Protokolü, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit ve ilgililerin katılımıyla imzalandı.

        İmzalanan İşbirliği Protokolü ile okullarda öğrencilerimizin sağlığını koruma, geliştirme ve sağlıklı yaşam biçimi davranışlarının kazandırılmasının amaçlandığını, ayrıca OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde öğrenim gören öğrencilerin ilkokul, ortaokul ve liselerde saha uygulaması yaparak mesleki görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin tecrübe kazanacaklarını belirten Sayın Valimiz, "Okul Sağlığı Uygulamasına Ait İşbirliği Protokolümüzün altında birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bugün ayrıca "Bu Okulda Hemşire Var" Projemizin de startını veriyoruz. Bunun dışında Diyabetli çocuklarımız için okullarımızda revir açma çalışmalarımıza da başladık. Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde okullarımızın ve toplum sağlığımızın korunarak bulaşı azaltabilmek ve hastalığa karşı önlem alabilmek için okullarımızda hemşirenin varlığı ile ilgili ihtiyaç çok daha fazla hissedilmiştir. Bu kapsamda üniversite öğrencilerimiz görev aldıkları okullarda pandemiden korunma, bağımlılıkla mücadele, sağlıklı beslenme, okulda acil ve ilk yardım, kaza ve yaralanmalardan korunma, okul sağlığı taramaları gibi konularda eğitim ve farkındalık çalışmaları yürüteceklerdir." dedi.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.