SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Bilgilendirme Toplantısı İlimizde Gerçekleştirildi.

Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi Bilgilendirme Toplantısı İlimizde Gerçekleştirildi.

Temel hedefi Türkiye’de öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, özellikle istihdama yönelik öğrenme programlarına erişimi ve katılımı artırmak amacıyla hazırlanan “Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi bilgilendirme toplantısı 09 Haziran 2016 Perşembe günü saat 10.00 DA Anemon Oteli Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN konuşmasında, “Hayat boyu eğitim, mevcut sistemi yeniden yapılandırmayı ve formal eğitim sisteminin dışında eğitimle ilgili tüm potansiyeli geliştirmeyi amaçlayan genel bir düzenlemedir. Örgün, yaygın her türlü eğitim faaliyetini kapsayan geniş bir kavramdır. Hayat boyu öğrenme “beşikten mezara kadar eğitim” özdeyişinde ifadesini bulmakta ve okuma, öğrenme kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu düşüncesiyle Samsun ili olarak hayat boyu öğrenmeyi önemsiyor ve her geçen yıl başarı grafiğimizi yükseltmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. “Hayat boyu öğrenen Türkiye” sloganıyla yola çıkılan projenin temel hedefi Türkiye’de öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, özellikle istihdama yönelik öğrenme programlarına erişimi ve katılımı artırmaktır. İlimizde eğitimler ısı yalıtım sektörü alanında yapılacaktır. Bugünkü bilgilendirme toplantısının ülkemizdeki Hayat Boyu Öğrenmeye katılım oranına önemli katkı sağlayacağını düşünerek tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Toplantı daha sonra, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat ABDÜLHAKİMOĞULLARI ve Vali Yardımcımız Sayın Faruk Necmi KURT’ un konuşmaları ile devam etti.

Proje Takım Lideri Sean CURLEY  “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmeye Genel Bakış ve Proje Tanıtımı” konulu,  Proje İletişim Uzmanı Gülru TOPÇU ise “Hayat Boyu Öğrenme için İletişim Faaliyetleri” konulu birer sunum yaptılar.

Ayrıca, ilimizde Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili farkındalığın artırılması için yapılabilecek iletişim faaliyetleri ile ilimizdeki hayat boyu öğrenmenin mevcut durum analizi görüşüldü

            Gerçekleştirilen toplantıya ayrıca, Bakanlığımız Temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, yaygın eğitim kurumları yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları temsilcileri, Belediye Başkanlıkları temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

09-06-201609-06-201609-06-201609-06-2016

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.