SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye de İlk Olarak Gerçekleştirilen Ulusal Bilim Kampı, Müdürlüğümüz Ev Sahipliğinde Tamamlandı.

Türkiye de İlk Olarak Gerçekleştirilen Ulusal Bilim Kampı, Müdürlüğümüz Ev Sahipliğinde Tamamlandı.

Türkiye de İlk Olarak Gerçekleştirilen Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları öğrencilerine bilimsel çalışmaları sevdirme, bilimsel çalışma yapmaya teşvik etme, bu öğrenciler aracılığı ile yeni buluşlara kapılar aralama, 58 proje okulunu bir araya getirip sinerji oluşturma ve aynı zamanda kamu oyunda proje okulları nedir? Neler yapar? Sorularına bilimsel çalışmalar ile cevap sunma maksadı ile İlimiz Samsun Anadolu Lisesi koordinesinde 4 (dört) aşamalı olarak Ulusal Bilim Kampı Düzenlendi. Üç gün süresince 19 Mayıs Üniversitesinden alanlarında uzman öğretim üyeleri öğrencilerle bir araya geldi.

Bilgisayar Grubunda Sorumlu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal KILIÇ ile Araştırma Görevlileri Emre KURAL, Özkan ŞAHİN ve Aykut KARAKAYA eğitim verdi. Çevre (Temiz Üretim) Grubunda Sorumlu Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Semra ÇORUH ve Doç. Dr. Feza GEYİKÇİ, Araştırma Görevlileri Arife ŞİMŞEK, Sevda E. AKKAYA, Sevda Üstün ODABAŞI, Handan ATALAY, Candan KARAEYVAZ, Buğçe ÖZOĞUL, Gülce ÇAKMAK, Handan AKÜLKER eğitim verdi. Mekatronik Grubu Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan ÖZGÜNENEL ve Doç. Dr. Hakan ÖZCAN, Araştırma Görevlisi M. Serdar ÇELİK, B. Kürşat GÜL, Burak BAYGÜNEŞ ile Fevzi ŞAHİN eğitim verdiler.

Kapanış programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, “Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Ulusal Bilim Kampının ilkini ilimizde gerçekleştirmiş olduk. Üç gün süren çalışma ve etkinlikler çerçevesinde öğrencilerimiz üniversitemiz bünyesinde eğitimler aldılar. Kendilerine çok şey kattılar diye düşünüyorum. Öğrencilerimiz 58 farklı okuldan arkadaşlarını tanıdılar. Çok ciddi bir sinerji oluştu diye düşünüyoruz. Aynı şekilde öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız üç gün boyunca çeşitli çalıştaylar gerçekleştirdiler. Özellikle okul yöneticilerimiz kendi okullarında uygulamış oldukları özgün çalışmaları burada sergilediler. Böylelikle okullar arasında ciddi bir birlikte çalışma kültürü oluştu. Çalışmalar rapor haline getirildi. Bu raporlar okullarımız ve bakanlığımız ile paylaşılacak.

Tekrar katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Yeniden sizlerle görüşebilmeyi ümit ediyor, hepinize güzel günler aydınlık yarınlar diliyorum” dedi.

Kapanış Programına Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Seyit Ahmet KAYHAN ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Okul Müdürleri Öğretmen ve Öğrenciler Katıldı.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017


Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.