SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye’ de İlk: Öğrenciler Anaokulundan Üniversiteye Kadar Bu Sistemle İzlenecek

Türkiye’ de İlk: Öğrenciler Anaokulundan Üniversiteye Kadar Bu Sistemle İzlenecek

       Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen Samsun Gelişim İzleme ve Geribildirim Sistemi  (SAMSUN GİS) projesiyle öğrenciler erken çocukluk döneminden üniversiteye kadar interaktif portalda izlenecek.

        Samsun Gelişim İzleme ve Geribildirim Sistemi  (SAMSUN GİS) projesinin lansmanı Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde düzenlenen programla yapıldı. Programda tanıtım sunumu yapan İl Milli Eğitim Özel Büro Şube Müdürümüz Ahmet Karaman, sistemin, etkili bir ölçme değerlendirme, öğrenci takibi ve yönlendirme,e-portfolyo alt yapı vetek sistemde sınav takibi başlıklarında hazırlandığını belirtti.

       Samsun Gis Projesini öğrencilerimizin bütüncül anlayışla eğitim almalarını desteklemek ve onların gelişimlerini destekleyici geribildirimleri vermek amacıyla hayata geçirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen ”Bu sistemle öğrencilerimizin hayatında etkisi olan paydaşların doğru zamanda, doğru becerilerle, doğru oranlarda katılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca Ölçme ve değerlendirme sisteminin çevrimiçi bir sistem üzerinden hızla yapılması projemizin merkezini oluşturuyor. Bu sistemin uygulanabilmesinde ve tanıtımında bugün bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Osman Kaymak başta olmak üzere, tüm davetlilere ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum dedi.”

       Tanıtım Programında konuşan Sayın Valimiz Osman Kaymak “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı Samsun GİS projesiyle ilimizde ve ülkemizdeki üniversiteler ile iş birliği yapılarak akademisyen – okul ilişkilerini kuvvetlendirmeyi, öğrencilerin kazanımlarını interaktif yazılım üzerinden değerlendirilmesini ve il genelinde ölçme ve değerlendirme sistemini geliştirmeyi ve bir sistem oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

       Samsun’da, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin genel başarılarını artırmayı hedeflediklerini söyleyen Sayın Valimiz Osman Kaymak, Samsun GİS projesini yeni ve yenilikçi eğitim metotları ile bilgilerin eğitim sürecine aktif katılımının sağlanması açısından çok önemsediklerini ve öğrencilerin okul içi ve dışı performanslarını artırarak, eksik kazanımların giderilmesini sağlayacaklarını belirterek projede katkısı bulunan herkese teşekkür ederek kutladığını belirtti.

       Açılış programına ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, kaymakamlar, il ve ilçe eğitim yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.