SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOCANİK Hava Araçları Eğitim Projesi Kapsamında Model Roketlerin Atış Etkinlikleri Düzenlendi.

TEKNOCANİK Hava Araçları Eğitim Projesi Kapsamında Model Roketlerin Atış Etkinlikleri Düzenlendi.

TEKNOCANİK Hava Araçları Eğitim Projesi kapsamında model roket ve hava araçları eğitimi alan öğrencilerimizin yaptıkları model roketlerin atış etkinlikleri düzenlendi

 

Canik Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Canik ilçemizdeki ortaokul ve liselerde gerçekleştirilen TEKNOCANİK Hava Araçları Eğitim Projesi kapsamında model roket ve hava araçları eğitimi alan öğrencilerimizin yaptıkları model roketlerin atış etkinlikleri düzenlendi.

 

Programa Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mahmut Aydın, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, Protokol üyeleri, öğrenci ve veliler katıldı.  

 

Bilim ve teknolojinin hızla ilerlediği dijitalleşme çağında çocuklarımızın teknolojiyi sadece oyun ve eğlence aracı olarak değil, kendilerini geliştirmek için bir fırsat olarak da değerlendirmesi amacıyla başlatılan bu projenin, 3 ay gibi kısa sürede bu şekilde geri dönüşümünün olmasının oldukça gurur verici olduğunu ifade eden ve şimdiden ellerinden tuttuğumuz, teknolojiyi aşıladığımız çocuklarımızın Aselsan'da, Havelsan'da ülkemiz adına çok önemli işler başararak göğsümüzü kabarttığını, birçoğunun elektrik-elektronik mühendisliğini tercih etmeye başladığını gördüğünü belirten Sayın Valimiz, "Bu yıl Samsun merkezli yapılacak olan #TEKNOFEST2022 teknolojiye ilgi duyan çocuklarımız için çok iyi bir fırsat. Bugün burada olduğu gibi hepsinden başarı elde edecek projeler bekliyorum. Çocuklarımızın geleceklerine yön vermeleri ve ülkemizin geleceği adına kalıcı bir iş yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugün izlediğimiz bu projeyle en önemli hedefimiz ve kazanımımız elbette çocuklarımızın hepsinin nitelikli ve vatana millete hayırlı evlatlar olmaları olacaktır." dedi.

 

18 ayda 10 bin öğrencimize ulaşmayı hedefledikleri projenin eğitmenlerinin TEKNOFEST 2020 ve 2021 roket yarışmalarında 1. olan Tanyeli Roket Takımının üyelerinden oluştuğunu belirterek, projeyle yerli ve milli yüksek teknoloji ürünleri tasarlayıp üretebilecek bir genç nesil yetiştirilmesine katkı sağlanacağına inandığını ifade eden Sayın Valimiz, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, gençlerimize başarılar diledi.

 

29-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-202229-03-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.