SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii'nin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii'nin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii'nin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

 

Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, protokol üyeleri ve öğrencilerimizin katılımıyla, hayırsever iş insanlarımızın desteğiyle yaptırılacak olan Tekkeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Camii'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Samsun'un toplamda 60 bine yakın öğrenciye sahip iki adet üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarında eğitim-öğretim gören 270 bini aşkın öğrencisiyle bir öğrenci kenti olduğunu vurgulayarak, ilimiz genelinde 14 yeni okul inşaatının devam ettiğini ifade eden Sayın Valimiz, yapımı tamamlanan ve devam eden eğitim yatırımlarıyla ilköğretim ve ortaöğretimde derslik başına düşen öğrenci sayısının 20'nin altında olmasının sağlanmasının yanı sıra fiziksel şartların iyileştirilmesiyle öğrencilerimizin akademik, sosyal, sportif, sanatsal vb. alanlarda başarısının artmasına ve öğretmenlerin de daha verimli çalışmalarına katkı sağlanacağını söyledi. Erkek öğrencilere hizmet verecek 300 m²lik namazgâh alanı ve kız öğrencilere hizmet verecek 250 m²lik mahfil alanı bulunacak olan Uygulama Camii'nin de hitabet derslerinde mesleki uygulama olanağı sağlayacak olması anlamında önemli bir hizmet olduğuna dikkat çeken Sayın Valimiz, İmam Hatip Liseleri arası meslek yarışmalarına da ev sahipliği yapabilme avantajı da sağlayacak olan caminin okul ve pansiyon öğrencilerine cemaatle ibadet etme imkânı ve Cuma günleri çevreden öğrenci velileri ve esnaflarımıza da ibadet imkânı vereceğini belirterek, projeye katkı sunan hayırsever iş insanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

06-06-202206-06-202206-06-202206-06-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.