SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Tabiatta Ders Var!” projesi ile “Toprağa İlk Adım” Projesinin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi.

“Tabiatta Ders Var!” projesi ile “Toprağa İlk Adım” Projesinin Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Öğrencilere tarımın önemini, doğa bilincini, çevre sorunları ve etkilerinin anlatılması, öğretmen ve öğretmen adaylarının ise sınıf dışı eğitim tekniklerine yönelik bilgi ve becerilerini artırarak, ilimizde sınıf dışı eğitim tekniklerini yaygınlaştırmak amacıyla Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Tabiatta Ders Var!” ve “Toprağa İlk Adım” projelerinin protokol imza töreni 09 Ekim 2015 Cuma günü saat 10.00 da Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN’ in teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Ondokuzmayıs Üniversitesi işbirliğinde, 672 öğrenci, 48 öğretmen ve 48 öğretmen adayının katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Tabiatta Ders Var!” projesi ile yine Müdürlüğümüz, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, İlkadım Belediyesi ile Ondokuzmayıs Üniversitesi işbirliğinde 360 öğrenci, 24 öğretmen ve 24 öğretmen adayının katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Toprağa İlk Adım” projesi protokolleri proje ortakları tarafından imzalandı.

Protokol imza törenine Vali Yardımcısı Faruk Necmi KURT, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK, OMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz BAYRAM, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık KILINÇER, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Kibar AK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve projede görev alacak öğretmenler katıldı.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.