SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tabiatta Ders Başladı.

Tabiatta Ders Başladı.

Müdürlüğümüz, Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Ondokuzmayıs Üniversitesi işbirliğinde, 672 öğrenci, 48 öğretmen ve 48 öğretmen adayının katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Tabiatta Ders Var!” projesi uygulamaya başlandı.

Proje kapsamındaki öğrencilerin Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ nde gerçekleştirdiği uygulamalı dersler, Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN tarafından ziyaret edildi. Ziyarette Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN,   İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN den proje hakkında bilgi aldı.

Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında; ‘Bu proje ile öğrenci yavrularımızın doğa ile ilgili eğitimlerini uygulamalı bir biçimde almalarını sağlıyoruz. Başlattığımız bu projeye başta Samsun Büyükşehir Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ondokuzmayıs Üniversitemiz ve ilgili kurumlarımız büyük destek sağladı. Bana göre bu proje önemli bir başarıya ulaştı. O bakımdan ilimizde eğitim gören öğrencilerimiz çok şanslı. Bu eğitimle doğa ile öğrendikleri bilgiler onların ömür boyu hafızalarında kalacak. Ben bu projeye katkı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyor, projeye katılan tüm öğrencileri kutluyorum. ’dedi.

Ziyarete ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN, 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah ŞEN, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, projede görev alan öğretmenler ve öğrencilerde bulundu.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.