SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Şifa Veren El; Onu Anlayan Yürek” Proje İmza Ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

“Şifa Veren El; Onu Anlayan Yürek” Proje İmza Ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklaşa yürüteceği Şifa Veren El Onu Anlayan Yürek Projesi tanıtım toplantısı ve proje imza töreni 27 Nisan 2015 pazartesi günü saat 10.00’da Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

       İmza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Dursun M. MEHEL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın PEKER, Kamu Hastaneleri Yöneticileri ile Basın Mensupları katıldı.

1,5 yıl sürmesi planlanan proje kapsamında 7. ve 9. Sınıf öğrencisi 200 öğrencimizin hastaneleri ziyaret ederek hastane işleyişi, sağlık çalışanları ve çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olarak onlara daha iyi tanımaları, anlamaları ve duygudaşlık kurmaları hedeflenmektedir.

Kurulacak bu empati ve anlayış sayesinde gelecekte yaşanması muhtemel sağlıkta şiddet olaylarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Hastane ziyaretlerinden sonra okullarda yapılacak bilgilendirme toplantılarıyla da bu empati pekiştirilecek öğrencilerimizle sağlık çalışanlarımız arasında kopmaz bağların oluşması sağlanacaktır. 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.