SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Girgin Onuruna Veda Yemeği Verdi.

Sayın Valimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin Girgin Onuruna Veda Yemeği Verdi.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN,  Samsun İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN ve Eşi onuruna, 400 ü aşkın davetlinin katılımı ile bir veda yemeği verdi

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, yemekte yaptığı konuşmalarında, ’’Her hüzün her ayrılık, insanın yüreğinde bir yara açar. Bir pazartesi günü Samsun’da göreve başlamıştım. Bir Çarşamba günü ayrılıyorum. iki yıl görev sürem içerisinde ilimizin her köşesine ve her okuluna ulaşmaya çalıştık. Her birinden ayrı güzellikler, ayrı sevgiler aldık. Bakanlığımızın takdirleriyle bakanlık müşavirliğine görevlendirildim. Samsunda bulunduğum süre içerisinde başta Sayın Valimiz olmak üzere diğer kamu ve özel kurum yöneticilerinden büyük destek gördüm. Her birine ayrı, ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. Her zaman gönlümün bir kısmı Samsun’da olacaktır. Bu programa teşrif edip zaman ayırdığınız için ailem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Dedi.    

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ise yaptığı konuşmalarında, “Değerli Arkadaşlar; kamu görevlisi olmanın bir yanı da atanmaktır. Bir göreve atanırsınız, daha sonra o görevden ayrılıp başka bir göreve atanmak durumunda kalırsınız. İnsanlar ayrılırken bir hüzün yaşarlar. Önemli olan ayrılırken arkanızda sadaka-i cariye niteliğinde işler bırakmaktır. Hayırla yad edileceğiniz güzel işler yapmaktır. İl Milli Eğitim Müdürümüzün Samsun’un eğitimini çok daha yukarılara taşımayla ilgili çok ciddi çabaları oldu. 

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Bakanlık Müşavirliğine atandı. İnşallah daha güzel yerlerde kendisini istihdam ederler ve oralarda görürüz. Bizim ülkemizin belki edinmesi gereken en önemli özellik, kaliteli insanların zekasından, başarısından ve bilgisinden mutlak suretle yararlanmasıdır. Bu şekilde ülkemizi daha iyi yerlere götürebiliriz. Ben Milli Eğitim Müdürümüze bundan sonraki yaşamında ve görevinde başarılar diliyorum. Çok değerli eşleri ve çocukları ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Katılımlarınız dolayısıyla hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

 Konuşmaların ardından Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN’ e yapmış olduğu başarılı çalışmalar anısına plaket ve tablo hediye etti. 

Veda yemeğine ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü EKEN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Selim GÜVEN ile Proje Koordinatörü Nil ÇELTEK,  kamu kurum ve kuruluş müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Milli Eğitim Personeli katıldı.

17-03-201617-03-201617-03-201617-03-201617-03-2016

17-03-2016

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.