SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun’un Evliya Çelebileri Yola Çıktı.

İlimizin doğal, tarihi güzelliklerini ve kültürel değerlerinin coğrafya ve sosyal bilgiler öğretmenlerine tanıtarak bu derslerde gezi gözlem yöntemini yaygınlaştırmak, böylece kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirerek ve eğitimin kalitesini yükseltmek için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması ile ‘’Samsunun Evliya Çelebileri ‘’projesi yürütülmeye başlandı.
Samsun’un Evliya Çelebileri Yola Çıktı.

Toplamda 667 öğretmenin yer alacağı projenin ilk ayağında,İlkadım’da 19 Mayıs İşitme Engelliler Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu, 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu, 50.Yıl Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ahmet Altunoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Ortaokulu,  Çatkaya Ortaokulu, Toybelen Ortaokulu ve Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapan Sosyal Bilgiler ve Coğrafya branşlarında toplam 55 öğretmen bugün saat 08:30 yola çıktı. Öğretmenlerimiz Tekkeköy, Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerindeki tarihi ve kültürel değerlerimizi ve doğal güzelliklerimizi yerinde görme fırsatı bulacaklar. Doğa ve tarih sevgisini geliştirerek ortak mirasın korunmasına katkı sağlamak, gençlik merkezlerinin tanıtımı ve gençlik merkezlerine üye olan öğretmen ve öğrenci sayısını artırmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında öğretmenlerimiz ilk olarak Çarşamba Gençlik Merkezini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alacaklar.

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.