SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun'da Uzaktan Eğitim Sürecinde Velilere De Eğitim Verilecek

Samsun'da Uzaktan Eğitim Sürecinde Velilere De Eğitim Verilecek

     Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, başlattığı yeni çalışmayla " Uzaktan Eğitim " faaliyetlerine farklı bir bakış açısı getiriyor. Proje kapsamında eğitimin vazgeçilmez paydaşı olan veliler, çocuklarıyla birlikte pandemi döneminde eğitim faaliyetlerine entegre edilecek. " Uzaktan Eğitim Yakından İlgi" parolasıyla Samsun şehrinde eğitim gören tüm öğrenci velilerinin uzaktan eğitim sürecine hazırlanması ve eylem planlarına dâhil edilmesi amaçlanıyor.

     Yapılan çalışmaların içeriğinde akran ve öğretmen iletişimi, evde uzaktan eğitime uygun atmosferin sağlanması, kontrol mekanizması ve rutinlerin takibi gibi pedagojik ayrıntılar yer alacak. Salgın günlerinde öğrencilere yönelik rehberlik hizmetleri kadar ebeveyn rehberliğinin büyük bir önem taşımasından yola çıkarak Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Samsun Veli Akademi' de her ay farklı temada velilere yönelik eğitimler gerçekleştirilecek.  

     İlkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan alanında uzman rehber öğretmenler tarafından, yaklaşık 50 bin veliye uzaktan eğitimde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda eğitim verilecek. Çalışma ile her ay ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenecek temalarla, velilerin de uzaktan eğitim sürecine dâhil edilerek eğitim açısından salgın sürecini en iyi şekilde geçirmesi sağlanacak.

10-12-202010-12-202010-12-2020

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.