SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun'da Uygulanan İmece Projesi Kamuda Tasarruf Sağlayacak

Samsun'da Uygulanan İmece Projesi Kamuda Tasarruf Sağlayacak

          Samsun'da Kamuda Tasarruf Sağlamak Amacıyla Uygulanan İMECE Projesinde İlk Etapta 750 Malzeme Kullanıma Kazandırıldı.

            Samsun Valiliği himayelerinde Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, 17 İlçe Belediyesi ile Samsun'daki tüm kamu kurumlarının yer aldığı ve bu kurumların malzeme ihtiyacını karşılayarak kamuda tasarruf sağlanmasını amaçlayan İMECE projesinde çalışmalar devam ediyor. Projeyle birlikte kurumlarda kullanılamayacak durumdaki malzemeler, tekrar kullanılabilir hale getirilerek ihtiyacı olan kurumlara yönlendirilmesi sağlanacak. Bu amaçla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde küçük bir onarım atölyesi kurulacak. Malzeme paylaşım modülü üzerinden tüm kurumlar yenisini satın almak yerine hala kullanılabilir olan ürünleri talep ederek milli ekonomiye katkı sağlanacak. Toplamda 1100 kamu kurumuna kullanıcı adı ve şifrelerinin tanımlanmasının ardından kurumlar, ihtiyaç fazlası malzemelerini sisteme yükleyip aynı zamanda ihtiyaç duydukları malzemeleri de talep etmeye başladı.

            01 Şubat 2022 tarihinde aktif hale gelen İMECE web sitesi üzerinden hâlihazırda 89 farklı kategoride yaklaşık 750 malzeme yüklendi. Kurumlar ihtiyaç duydukları malzemelerin resim, video ve diğer özelliklerini sitede görebiliyor. Malzemelere gelen talepler Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 8 kişilik komisyon tarafından her hafta cuma günü incelenip en fazla ihtiyaç duyan kuruma verilmek üzere değerlendirilip sonuçlandırılıyor. İl genelinde projeye dâhil olan kurumlar, elinde bulunan atıl veya kullanmadıkları malzemeleri sisteme güncel olarak ekliyor. Proje kapsamında haziran ayına kadar 2000'den fazla malzemenin paylaşılması öngörülüyor.

 

  17-02-202217-02-202217-02-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.