SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun´da Öğretmenlere Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Devrimi Eğitimleri

Samsun´da Öğretmenlere Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Devrimi Eğitimleri

     Müdürlğümüz ve Çelikel Eğitim Vakfı işbirliğiyle Samsun’ da görev yapan matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilişim teknolojileri, rehberlik branşındaki öğretmenlere “Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 ile Bizi Neler Bekliyor” konulu seminer verildi.

      Samsun Öğretmenevinde gerçekleştirilen seminere katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen yaptığı konuşmada “Bugün Samsun eğitimi adına çok önemli bir çalışmanın içerisindeyiz. 21. Yy eğitim becerilerini çok önemsiyoruz. Bu eğitim becerilerinin öğrencilerimize aktarmanın yolunun öğretmenlerimizden geçtiğinin bilincindeyiz. Eğitimde nitelik sorununu aşmanın yolunu arıyoruz. O halde nitelik beklentisi nedir? Öğretmenlerimizden ve bizden neler bekleniyor bunları araştırıyoruz. Bu amaçla kodlama ve yazılım konusunda tüm ülkeye örnek olabilecek KODLASAM projesini hayata geçirdik. İşte bu projenin hayata geçmesindeki en temel unsur öğretmen
eğitimleri oldu. Biz istiyoruz ki Samsun olarak eğitimde çıtayı bir adım daha yükseltelim. Çocuklarımız 21.yy becerileri ile donanarak hayatın içerisinde yer alsın diye çabalıyoruz. Bugün burada bu eğitimlerin gerçekleşmesine katkılarından dolayı Çelikel Eğitim Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. Katılımcılar için başarılı faydalı bir seminer olmasını diliyorum” dedi.

     Siemens Türkiye Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Pazarlama Yöneticisi Derya İREN tarafından verilen “Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 ile Bizi Neler Bekliyor” konulu  seminerde; Eğitim sistemimizin Endüstri 4.0 konseptinde birleşmesi, ortaya çıkacak yeni meslek kavramları, geçişlerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ve uygulamada karşılaşılan zorluklar konusunda bilgilendirme yapıldı.
     Seminere Çelikel Eğitim Vakfı adına Tuba ÇAL ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve Samsun’ da görev yapan matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilişim teknolojileri, rehberlik branşındaki öğretmenler katıldı.

14-12-201714-12-201714-12-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.