SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Valiliği, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği İle "Sınai Mülkiyet Hakları (Patent, Faydalı Model, Marka, Tasarım)" İşbirliği Protokolü İmzalandı

Samsun Valiliği, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği İle

     Samsun Valiliği, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği İle "Sınai Mülkiyet Hakları (Patent, Faydalı Model, Marka, Tasarım)" İşbirliği Protokolü İmzalandı.

     Milli Eğitim Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının teması Mesleki Eğitim için "Patent, Faydalı Model, Marka, Tasarım" olarak belirlenmişti.  İmzalanan protokol ile Mesleki Eğitime bağlı okullarımızdaki "Sınai  Mülkiyet Hakları farkındalığını artırılması, okullarımızdaki proje ve faaliyetler sonucu daha fazla yeniliğin ve fikri ürünlerin geliştirilmesi ve Sınai Mülkiyet Hakları kapsamında korunması sürecine destek olunması amaçlanıyor . Protokol kapsamında Samsun geneli Mesleki Eğitimde görev yapan yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere "Sınai Mülkiyet Hakları" konulu eğitimler düzenlenecek, Ulusal ve Uluslararası düzenlenen patent yarışmaları ile ilgili işbirliği yapılacak.

    Bu işbirliği ile öğrencilerimiz buluş faaliyetlerine özendirilecek ve okullarımızda üretilen bilginin patente dönüştürülerek ülke ekonomisinin ve teknolojisinin gelişmesine katkı sağlanacak.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.