SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Öğretmen Akademisi Gerçekleştirildi

Samsun Öğretmen Akademisi Gerçekleştirildi

    Toplumun eğitimden beklentilerini yerine getirmede en önemli faktör hiç kuşkusuz öğretmen faktörüdür. Bu nedenle eğitim öğretim faaliyetleri içerinde öğretmenlerimiz oldukça önemli yer tutmaktadır. Öğretmenlik formasyon alanı her yıl yeni bilimsel gelişmeler ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle öğretmenlerin dünya genelinde hızla değişen bilgiye ve 21. Yüzyıl öğretmenlik becerilerine ulaşmasını sağlamakta öğretmen eğitimleri oldukça önemli yer tutmaktadır.

    Bu kapsamda Müdürlüğümüz; bünyesinde 17 ilçede görev yapmakta olan 18854 öğretmenin bilişsel, pedagojik, bilimsel uygulama alanında yeteneklerini artırmak amacıyla “Samsun Öğretmen Akademisi” projesini uygulamaya konuldu. 

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu hususlara değinmiştir.; “Öğretmenlerin yetiştirilme süreci durağan değil yaşayan bir süreçtir. Bu nedenle öğretmenin güncel bilgiler ile her an donanımlı hale gelmesini sağlayıcı imkân ve ortamların oluşturulması eğitim etkinliklerinin kalitesi için kilit bir süreçtir.”

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN açıklamasının devamında; “Bugünün ve geleceğin gerektirdiği nitelik ve nicelikte öğretmen yetiştirmek demek yarının çocuğunu yetiştirmek demektir. Bu düşünceden yola çıkarak ilimizde “Öğretmen Akademisi” çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz. İlklerin şehri olan Samsun eğitimde kalite için önemli bir İlkadım daha atmış bulunuyor. İlk akademi eğitimimizi Yıldırım Beyazıt Ortaokulu konferans salonunda “Ölçme ve Değerlendirme” yöntemleri konusu ile başlatmış bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte akademimizin eğitimleri artarak devam edecek”dedi.

“Ölçme ve Değerlendirme” eğitimine katılan öğretmenler aldıkları eğitimden çok memnun olduklarını belirtti.

 

07-11-201707-11-201707-11-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.