SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörlüğü Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörlüğü Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı.

İlimizdeki okullarda eğitimin niteliğini geliştirme yoluyla, öğrencilerin öğrenme başarılarını arttırma ve daha ileri düzeyde öğrenim görme fırsatlarını artırmak amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında 22/02/2017 Çarşamba günü saat 11:00 de işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında Öğretmen, okul yöneticisi ve diğer personelin hizmet içi eğitim ve yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim görmelerine destek sağlamak, Okullar, bilimsel araştırmalar için bir laboratuvar olarak kullanmak ve öğretim elemanı-öğretmen işbirliği ile ortak bilimsel araştırmalar yapmak, Üniversite’de sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde kurulması planlanan ve milli eğitim öğrencilerinin de yararlanacağı “Girişimcilik, İnovasyon ve Kuluçka Merkezi için her türlü maddi, ayni ve iş gücü desteği sağlamak, üniversitede öğrencilere staj imkânı sağlamak, öğrencilerle ilgili sağlık taramaları yapmak, öğrencilerin sağlıklı beslenmelerine destek sağlamak, ortak kongre, konferans, seminer, konser, sergi, yarışma vb. bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, proje ve yayınlar yapmak, üniversite bünyesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait büro tahsis etmek, öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin üniversite kütüphanesinden ve üniversitenin sosyal kültürel etkinliklerinden yararlanmalarını sağlamak, öğrencilerin üniversiteyi tanıma amaçlı olarak bazı dersleri ve laboratuvar çalışmalarını izlemelerine fırsat sağlamak, öğrencilere yönelik yetenek taramaları yapmak ve gelişmeleri için destek sağlamak, öğrencilerin spor yapmaları ve hareketli yaşamı günlük hayatın bir parçası haline getirmelerine destek vermek, ortak çalışmalar için gerekli fiziki ortam ve destekleri sağlamak, il zümre toplantılarına akademik danışmanlık sağlamak, üniversite bünyesindeki öğrenci toplulukları ile okullarda yer alan öğrenci kulüpleri arasında işbirliğini geliştirmek konularında işbirliği yapılacaktır.

Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN’ in teşrifleriyle düzenlenen imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN,  “Bugün eğitimde büyük çaplı bir işbirliği protokolü imzalanmış oluyor. Çeşitli okul kademelerimizde üniversitemiz ve fakülteleri ile imzalanmış protokoller var. Biz kurumsal olarak Rektörlük ile İl Müdürlüğümüz arasında bütün ilçelerimizi ve her kademedeki okullarımızı kapsayacak şekilde geniş çaplı bir eğitim de işbirliği protokolünü imza altına almış olacağız. Üniversitemiz bizim bilim yapan kurumumuz ve Samsun da bilim alanında otoriter bir kurum. Dolayısıyla biz eğitim camiası olarak üniversitemizin bu bilim potansiyelinden yararlanmak istiyoruz. Bu anlamda ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz.  Öğretmen ve öğrenci niteliğini artırmaya yönelik çalışmalarda üniversite olmak zorunda. Üniversitemizle beraber Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek öğrenci, gerek öğretmen olarak niteliğini artırmak arzusundayız. Bu protokolün öğretmenlerimizin, üniversitemizin yetkin bilim insanlarının eşliğinde, 21. yy temel becerilerini kazanma noktasında onların mesleki gelişimlerini ve alandaki bilgilerinin tazelenmesi ve yeni bir bakış açısı kazanmalarına hizmet edeceğinizi düşünüyoruz. Bize vermiş olduğu destekten dolayı,  eğitimimizde her daim her türlü etkinliğimizde birebir rol oynayan Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Yine göreve gelir gelmez kendisiyle paylaştığımız ve bugünde imza altına alacağımız bu protokolü heyecanla karşılayan Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Bu protokolün Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün niteliğinin artmasında katkı sunmasını diliyor teşekkür ediyorum” dedi.

        Konuşmaların ardından, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü Eğitimde İş Birliği Protokolü Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Sait BİLGİÇ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun ESEN tarafından imzalandı.

22-02-201722-02-201722-02-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.