SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun’ da Öğrencilere Üniversite Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti

Samsun’ da Öğrencilere Üniversite Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti

             İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve tercih süresince hizmet verecek danışma merkezleri, alanında uzman öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin geleceklerine yön verirken daha başarılı seçimler yapmalarına yardımcı olacak.

            Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, tercih süresince öğrencileri yalnız bırakmadıklarını kaydederek Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonunda yapılacak tercihlerde, öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlara yönlendirmek için danışma merkezleri kurduklarını aktardı.

            Esen, “7-14 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak olan tercihler için kurduğumuz Yükseköğretim Kurumlarına Yerleştirme Tercih Merkezleri´nde 17 ilçede 89 merkezde 288 öğretmenimizi görevlendirdik. Öğretmenimiz öğrencilerimize doğru tercih konusunda danışmanlık yapacak. Görev alan öğretmenlerimize başarılar diliyor, teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Ayrıca Bulvar AVM, Yeşilyurt AVM, ve Piazza AVM tercih danışma merkezleri kurulduğunu belirtti.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.