SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Etkinliği

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Etkinliği

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun İl Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde 150  adet bisiklet bugün düzenlenen törenle okullara teslim edildi.

 

“Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam “ etkinlikleri çerçevesinde Samsun Verem Savaş Dispanseri önünden başlayan yürüyüş Samsun Cumhuriyet Meydanında düzenlenen teslim töreniyle son buldu. Samsun İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, Büyükşehir belediye başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  Samsun Valisi Sayın İbrahim ŞAHİN’in katıldığı törende bisikletlerini alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu.

 

Törende Konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN “Buradaki amaç çocuklarımıza bisiklet sporunu sevdirmek, onları hareketli bir yaşantı alışkanlığı kazandırmaktır. Bisiklet kullanmayı öğrenmek kadar bisikletle trafiğe çıktığınızda kurallara uymak da o kadar önemlidir. O yüzden sevgili öğrencilerimiz lütfen trafik kurallarına riayet ediniz.”  dedi. Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin ise “İyi ki böyle bir bölüm seçmişsiniz. O bisikletlere sahip olacaksınız. Sevgili çocuklar, bisiklet yollarını kullanın. Aynı zamanda bisiklet yolu olmayan yerlerde, belediyelerin bisiklet yolu açmaları için teşvikte bulunun. Siz örnek olursunuz. Bisikletleri sürerken kurallara uyun, uymayanları uyarın. Kasksız asla bisiklet kullanmayın. Ellerinizi bırakarak bisikleti sürmeyin, kazalar olabilir.” dedi.

            Tören Sonunda Atakum Fahriye Kemal Kızılot Özel Eğitim Uygulama Merkezine 38 adet, Altınkum Özel Eğitim Merkezi’ne 16 adet, Canik Fatih İmam Hatip Ortaokulu’na 45 adet, İlkadım 75. Yıl Ortaokulu’na 20 adet ve İlkadım Belediye Ortaokuluna 32 adet bisiklet teslim edildi.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.