SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Öğrencilerin Eğitim ve İstihdam Yetkinliklerinin Artırılması Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Öğrencilerin Eğitim ve İstihdam Yetkinliklerinin Artırılması Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Öğrencilerin Eğitim ve İstihdam Yetkinliklerinin Artırılması Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi. 

Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Öğrencilerin Eğitim ve İstihdam Yetkinliklerinin Artırılması Projesinin açılışı Canik Kaymakamı Mahmut Halal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, il ve ilçe eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilen Milli Eğitim Bakanlığımız, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün destekleriyle "Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı" kapsamında "Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin eğitim ve istihdam yetkinliklerinin artırılması projesi 3 yıllık bir sürecin ardından 1 Kasım 2021 tarihinde başlatıldı. Toplam bütçesi 107.850 Euro olan projemizde özel eğitim öğrencilerimizin istihdam yetkinliklerinin artırılması için birçok etkinlik ve faaliyet gerçekleştirilecek. 

Proje ile birlikte; Çiçek Yetiştiriciliği, Mantar Yetiştiriciliği, Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği için gerekli alanlar oluşturulacak. Bununla birlikte Aile Eğitimleri, Servis ve Rehber Personel eğitimleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine özel eğitim farkındalık seminerleri, öğretmenlere Dil ve Konuşma bozukluğu olan öğrenciler için eğitimler ve yurt dışına mesleki ziyaretler yapılacak.

 

08-03-202208-03-202208-03-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.