SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Oyun Her Zaman Her Yerde Ve Herkese!

Oyun Her Zaman Her Yerde Ve Herkese!

         Samsun' da "Okul Dışarıda Günü" etkinlikleri düzenlendi. Okul Dışarıda Günü etkinlikleriyle çocuklar açık havada hem oynayacak hem de öğrenecek.

         Oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapmak, eğitimciler, aileler ve toplumda olumlu farkındalık oluşturmak amacıyla 23-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında "Oyun her zaman her yerde ve herkese!" sloganı ile etkinlikler yapılıyor.

         Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Ziya Esen Anaokulu öğrencilerinin etkinliğine katılarak birlikte oyun oynadı. Geleneksel çocuk oyunlarının oynandığı etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen' de, Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, Halat çekme gibi. oyunları öğrencilerle birlikte oynadı.

         Okul Öncesinde Okul Dışarıda ve Oyun Oynama Günü Etkinlikleri kapsamında ayrıca Ailelerin de aktif rol alacağı veya sadece ailelerin oynayıp çocukların izleyeceği oyunların oynatılmasına özen gösterilecek. Hafta boyunca oyunun ve açık havada bulunmanın değeri konusunda çocuklar, eğitimciler ve ailelerin dikkatini çekecek etkinlikler yapılacak "Çocukların Gözünden Oyun" konulu sergiler düzenlenecek.         Öğretmen ve ailelere yönelik olarak oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapacak; Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmesinde dışarıda ve doğada oyunun önemi, Çocuklar hangi yaşta, hangi oyunları, oyuncakları tercih ederler? Oyun ve öğrenme Anne ve babalar neden çocuklarıyla oyun oynamalı? Dijital oyunlardan çocuklarımızı korumak mümkün mü?  Gerekli mi? Eskiden, şimdi ve gelecekte oyun,  oyunlar değişiyor, konularında eğitim faaliyetleri düzenlenmesine özen gösterilecek.

         Yapılacak olan bu etkinlikler #okuldışarıda etiketi ile sosyal medyada paylaşılacak, toplumda olumlu farkındalık oluşturulacak.

24-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-2019

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.