SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı

Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı

 

AKS TV ‘den canlı yayınlanan bilgi yarışmasında, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Genel Kültürden ikişer soru, Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Spor Derslerinden de bir soru olmak üzere toplam 15 soru soruldu.

 İlk olarak ortaokullar arasında finale kalan Atakum Özel Final Ortaokulu Çarşamba Atatürk Ortaokulu, İlkadım Mehmetçik Ortaokulu, Canik Tevfik İleri Ortaokulu arasında yapılan yarışmada Atakum Özel Final Ortaokulu birinci oldu. Liseler arasında ise finale kalan Aziz Atik Fen Lisesi, Canik İMKB Anadolu Lisesi, Atakum Özel Uğur Anadolu Lisesi  ile Vezirköprü Anadolu Lisesi arasında yapılan liseler arası  yarışmada ise Aziz Atik Fen Lisesi birinci oldu.

Yapılan bilgi yarışmasına İl Millî Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, Haberaks TV Kültür Sanat Koordinatörü Şakir DEMİRCİ, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile  sayıda öğrenci ve velimiz katıldı.

Bilgi yarışması finaline kalan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çeşitli ödüllerin verilmesiyle yarışma sona erdi.


Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı - 15/05/2015Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı - 15/05/2015Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı - 15/05/2015Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı - 15/05/2015

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.