SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulda Spor Şenliği Projesi

Okulda Spor Şenliği Projesi

     Samsun Okul Sporları tertip komitesi tarafından hazırlanan Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen "Okulda Spor Şenliği" projesi taşımalı eğitim merkezli köy okullarımızda yoğun bir şekilde devam ediyor. Projenin ile öğrencilerde spor bilinci, kültürü ve farkındalığı oluşturmak, eğlendirmek oyun ile eğitim yapmayı, sosyalleşmeyi sağlamak, bireysel etkinlikler yapabilme ve kişisel yeteneklerinin farkına varabilmesi hedefleniyor.

      Samsun Okul Sporları Tertip Komitesi tarafından hazırlanan ve hazırlanarak köy okullarında uygulanmak üzere  hayata geçirilen "Okulda Spor Şenliği" projesi ile son bir yıldır pandemi süreciyle okulların kapalı kalarak uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle ilçelerimizdeki köy okulları ve taşımalı eğitim merkezlerindeki öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine uygulanan proje kapsamında, okul sporları ekibimiz ilimiz tüm ilçelerinde program dahilinde etkinlikler yapmaya başlamıştır. İlk etapta Atakum, İlkadım, Canik, Tekkeköy ve Alacam  ilçelerimizde uygulamalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.  Öğrencilerin spor bilinci, kültürü ve farkındalığı oluşturmak, eğlendirmek, oyun ile eğitim yapmayı, sosyalleşmeyi sağlamak, bireysel etkinlikler yapabilme ve kişisel yeteneklerin farkına varabilmeleri amacıyla okul bahçesinde kurulan istasyonlarda uzman ekipler kontrolünde sportif ve eğitsel oyunlar oynuyorlar oynatılıyor. Gidilen okulun öğrencilerine etkinliğin sonunda öğrencilere spor malzemeleri ve madalya hediye edilmektedir. Sekiz farklı eğitsel oyun ile 52 okulda toplam 5.200 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.  

 

 

07-04-202107-04-202107-04-202107-04-2021

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.