SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğü Arasında Örgün ve Yaygın Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Uygulanacak Olan 'İşbirliği Protokolü' İmzalandı

Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğü Arasında Örgün ve Yaygın Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Uygulanacak Olan 'İşbirliği Protokolü' İmzalandı

          Valiliğimiz himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında örgün ve yaygın eğitim-öğretim faaliyetlerinde uygulanacak olan 'İşbirliği Protokolü' imza töreni, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit ve İl Müftüsü Seyfullah Çakır'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

          İl Müftülüğünce; resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin kazandırılmasına yönelik eğitim faaliyetlerinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve okullara gerekli desteğin verilmesi, ihtiyaç duyulan kitap, dergi vb. materyallerin imkan dahilinde teminine yardımcı olunması, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça ve İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim faaliyetlerine destek verilmesi, talep olması halinde anaokullarında 4-6 yaş Kur'an Kursu eğitiminin açılması, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce de; Müftülükler tarafından düzenlenecek eğitim faaliyetleri ile sosyal-kültürel etkinliklere öğrenci ve öğretmenlerin katılımının sağlanması, 4-6 Yaş ve Hafızlık Kur'an Kurslarında talep gelmesi halinde Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla sanatsal, sportif ve diğer alanlarda yeteneklerini geliştirmeye yönelik kurslar açılması gibi konularda işbirliğini içeren protokolle öğrencilerimize milli ve manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi, mesleki akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil gibi alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkartılması ve geliştirilmesini hedeflediklerini ifade eden Sayın Valimiz, protokolün yavrularımıza çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü görevlilerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesine de katkı sağlaması amaçladığını söyleyerek, her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.