SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karadeniz Kitap Fuarı İlimizde Açıldı.

Karadeniz Kitap Fuarı İlimizde Açıldı.

Karadeniz Kitap Fuarı 2015 - Samsun, 18 Mayıs Pazartesi günü saat 12.00’de TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Fuarın açılışında konuşan Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, Kitap fuarının Karadeniz Bölgesindeki en büyük kitap fuarı olduğunu dile getirerek, bu hafta Samsun’da kitap konuşulacağını belirtti. Bu fuara katkı sağlayan herkesi kutlayan Sayın Valimiz, nice güzel kitap fuarlarında birlikte olma temennisiyle konuşmalarını sonlandırdı.

Karadeniz Bölgesinin ilk kitap fuarı olma özelliğini taşıyan fuarda 150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu, 50 kültür etkinliği ve imza günlerinde 500 yazar konuk edilecek. 18 – 24 Mayıs 2015 tarihleri arası açık kalacak fuarda pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.

 

Açılışa ayrıca Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan HIZLAN, Kültür ve Tanıtma Eski Bakanı Altan ÖYMEN, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin CELAL, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Deniz KAVUKÇUOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, yazarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.