SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karadeniz Bölgesinin İlk ve Tek E-Sınav Salonu Tanıtıldı.

Karadeniz Bölgesinin İlk ve Tek E-Sınav Salonu Tanıtıldı.

      Öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda; sistem ve E-sınav salonu hakkında bilgilendirme yapılarak, E-Sınav salonunda MTSK  (Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu ) Yöneticileri ile deneme sınav uygulaması gerçekleştirildi.

     Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konan ve Samsun Öğretmenevinde hizmete açılan E-Sınav Salonu ile MTSK yazılı sınavları artık basılı evrak kullanılmaksızın gerçekleştirilebilecek. Sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlem elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla online olarak  yapılabilecek.  İlimiz başta olmak üzere Karadeniz bölgesindeki illerin ihtiyacını karşılayacak olan E-Sınav salonunda tek seferde 20 aday sınava girebilecek, Sınav bitiminde de sonuçlarını öğrenebilecek. Talep olması durumunda hafta içi mesai saatleri sonrasında veya hafta sonu oturum sayısı artabilecektir. Böylece adaylar teorik eğitimler sonrası yazılı sınav için çok fazla beklemeden   E-Sınav sistemi ile sürücü belgelerini daha kısa sürede alabilecektir. 

02-09-201602-09-2016

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.