SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstersem Ben De Başarırım Adlı Kitap Okuma Projesinin Açılış Programı Gerçekleştirildi

İstersem Ben De Başarırım Adlı Kitap Okuma Projesinin Açılış Programı Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit yaptığı açılış konuşmasında; "Şehrimizi değerler eğitimi bağlamında farklı yönleriyle tanıtan 'İstersem Ben de Başarırım' okuma setini, Samsun'da öğrenim görmekte olan tüm ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine dağıtarak projemizin ilk basamağını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Söz konusu çalışma yardımıyla Samsun şehrinin tarihi, kültürel ve coğrafi özellikleri tanıtılırken öğrencilerimizin geleneksel değerlerimizi, kültürel zenginliklerimizi eğlenerek öğrenmeleri sağlanacaktır. Samsun Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "İstersem Ben Başarırım" tanıtım toplantısı vesilesiyle projenin hazırlanmasında ve kitapların temininde bizlere destek olan Sayın Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı'ya, İlçe Kaymakamlarımıza ve Belediye Başkanlarımıza, projenin hazırlanarak sahada uygulanması konusunda katkıları bulunan Ar-Ge birimi çalışanlarımıza ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor; projemizin şehrimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi

Daha sonra Yazar İlhan Akın video konferans sitemiyle katılımcılara hitap etti. Vali Yardımcımız İbrahim Civelek yaptığı konuşmada projenin ilimiz için hayırlı olmasını diledi. Projenin tanıtım sunumları İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Kenan Arslan tarafından yapıldı.

Program Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit, Asarcık Kaymakamı Fatma Gül Nayman, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Protokol üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Samsun Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen İstersem Ben De Başarırım Kitap Okuma Projesi, Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel tüm ilkokulların 3. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. Bunun yanı sıra aileyle okuma ve sohbet etkinlikleri, öğrencilerimiz 4. sınıftan mezun olana kadar uygulanmaya devam edecektir.

İstersem Ben de Başarırım Hikâye Kitabı öğrencilerimizin ilgi, istek ve kabiliyetlerine uygun, nitelikli kitapları tercih etmeleri hususunda onlara rehber olup yol göstermesi amacıyla kaleme alınmıştır. Öğrencilerimizin masal, hikâye, tekerleme, bilmece, efsane, mâni, şiir, türkü gibi unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerleri yazarak öz benliklerine sahip çıkmalarını desteklemek amacıyla da Hikâye Kitabı Özel Defteri hazırlanmıştır. İstersem Ben de Başarırım Hikâye Kitabı ve Hikâye Kitabı Özel Defteri, ilkokul 3. sınıf öğrencilerimize dağıtılarak temel okuma yazma becerilerinin küçük yaşlarda kazanmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Projemizin uygulama süreci, İstersem Ben de Başarırım Kılavuz Hikâye Kitabı ve Hikâye Kitabı Özel Defteri'nin Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz öncülüğünde Yazar İlhan Akın'a ilimize ve öğrencilerimize özel olarak hazırlatılmasıyla başlamıştır.Program, Protokol üyelerinin 3. sınıf öğrencilerimize Hikâye Kitabı ve Hikâye Kitabı Özel Defteri dağıtımıyla son buldu.

  Projede şu faaliyetler gerçekleştirilecektir;

Kılavuz hikâye kitabı ve özel defterin ilkokul 3. sınıf öğrencilerimize dağıtılması

Aile ile birlikte hikâye kitabının okunması, kitap üzerine sohbet edilmesi 

Aile büyüklerinden derlenen hikâyelerin Hikâye Kitabı Özel Defteri'ne yazılması

Ailelerin öğrenciyle birlikte öğrencinin ilgisini çeken kitapları seçerek kendi kitap listesini oluşturması

Oluşturulan listenin aile, öğretmen ve öğrencinin ortak kararıyla düzenlenmesi

Belirlenen Kitapların Aile ile Okunması ve Sohbet Etkinliği

İstersem Ben de Başarırım Değerleri Kitabı'nda Yer Alacak Eserlerin Seçilmesi

Seçilen eserlerden oluşan İstersem Ben De Başarırım Değerler Kitabı'nın yayımlanması

 

 

 

14-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-202214-03-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.