SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İnsanlığın Sınavı Halep’in Çocukları” Projesi Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi.

“İnsanlığın Sınavı Halep’in Çocukları” Projesi Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN’ in teşrifleriyle  20/01/2017 Cuma günü saat 09.00 da Atatürk Ortaokulunda  düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Türk Kızılayı Samsun Şubesinin ortaklaşa yürüteceği proje ile  Çocukların, sağlıklı kişiliğin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak. Öğrencileri, toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek. ‘Yardımlaşma’  gibi değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürmek. Değerler eğitiminde yer alan  ‘yardımlaşma’ konusunun öğrencilere kazandırılması kapsamında yardım kampanyasıyla toplanan yardım Halep insanının ihtiyaçlarını karşılaması için gönderilecektir.

Protokol İmza Töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, ´´Hayırlı toplum oluşumuzu da böyle zor zamanlarda dünya coğrafyasında zulüm gören mağdur olmuş, yetim kalmış insanlara uzattığımız elle ortaya koyuyoruz. Fikir adamı, Ahlâk felsefecisi Nurettin TOPÇU "İlköğretim düzeyinde şefkat ve merhameti ortaöğretim düzeyinde çocuklarımıza adaleti anlatın yeter..." diyor işte bizde bu projeyle çocuklarımızın rahmet ve şefkat duygularının yeşermesine katkıda bulunmasına, yardımlaşma duygusunun toplumun tüm kesimlerine yayılmasına öncülük etmiş oluyoruz. Daha da önemlisi bütün insanlığı bir kardeş kabul edip, akan kanın durdurulmasının ve mağdur olanlara yardım etmek isteyen gönülleri buluşturma amacındayız. Tüm Samsun´a ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun´´ ifadelerini kullandı.

Samsun’dan yaklaşık 150 tırın yardım için yola çıktığını ifade eden Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, “Bunu çocuklarımızın basit bir yardım kampanyası olarak görmemek gerekiyor. Çocuklarımıza evrensel bir bakış açısı getirmenin yolu, biraz etrafımızdaki sorunlarla da çocuklarımızı ilgili kılmaktır. Dolayısıyla Halep’e bir yavrumuz yardım ettiğinde ‘Halep kimdir, nedir?’ diye sorma ihtiyacı duyacak. Halep önceden bahçeler şehri olarak bilinirdi. Samsun’dan bugüne kadar yardım için çıkan tır sayısı 150’yi buldu. Çünkü Diyanet İşlerimiz yaptı, Kızılay yaptı, Kredi Yurtlar Kurumu yaptı, belediyeler, özel şirketler yaptı. Bunlar gurur verici bir şey” ifadelerini kullandı.

          Konuşmaların ardından Valimiz İbrahim ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN ve Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib DEMİREL “İnsanlığın Sınavı Halep’in Çocukları” proje protokolünü imzaladı. İmzaların ardından TEOG sınavında başarı elde eden Atatürk Ortaokulu öğrencilerine plaketler verildi.

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.