İlimize Atanan Aday Öğretmenlerimize "Aday Öğretmenlik Uyum Eğitimi Semineri" Düzenlendi
![İlimize Atanan Aday Öğretmenlerimize](/meb_iys_dosyalar/2023_11/17150248_whatsappimage20231113at12.05.13.jpg)
İlimize Atanan Aday Öğretmenlerimize "Aday Öğretmenlik Uyum Eğitimi Semineri" Düzenlendi.
2023 yılı eylül ayında ilimizde göreve başlayan 134 aday öğretmenin katılımıyla 13-17
Kasım 2023 tarihleri arasında 16 ilçemizde Aday Öğretmenlik Uyum Eğitimi Seminerleri düzenlendi.
Seminerlerde aday öğretmenlere; adaylık süreci iş ve işlemleri, aday öğretmenin görev ve sorumlulukları, aday öğretmenlerin görev yaptığı ilçenin temel özellikleri, sosyo-kültürel çevresi, veli ve öğrenci profili hakkında bilgi verildi.
Seminerlerde okul/ kurum ziyaretleri yapılarak il/ilçede bulunan okul/kurum türleri ve yapılan faaliyetler tanıtılarak İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ziyaretler düzenlendi.