SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize 7 Adet YEDAŞ Bilişim Teknolojileri Sınıfı Kurulmasına İlişkin Protokol İmzalandı

İlimize 7 Adet YEDAŞ Bilişim Teknolojileri Sınıfı Kurulmasına İlişkin Protokol İmzalandı

Çocuklarımıza ve gençlerimize 21. yüzyılın teknoloji ve bilim donanımlarını kazandırmak amacıyla 7 adet YEDAŞ Bilişim Teknolojileri Sınıfı kurulmasına ilişkin protokol, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit ve YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora'nın katılımıyla imzalandı.

Teknolojik gelişmelerle birlikte okullarda bilişim teknolojileri eğitiminin öneminin giderek arttığı ifade eden Sayın Valimiz, bu eğitimin erken yaşlarda verilmesinin de önem kazandığını belirterek, "Çocuklarımızın teknolojiyi sadece tüketen değil, geliştiren ve üreten bireyler olarak yetiştirilebilmesi noktasında bilişim teknolojileri ve programlama eğitimlerinin katkısını biliyoruz. Teknolojinin nimetlerinden daha çok faydalanabilmek, geleceğe yönelik nitelikli bireyler yetiştirmek ve yeni stratejiler geliştirmek amacıyla da var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda çok faydasını göreceğimiz YEDAŞ Bilişim Teknolojileri Sınıflarının öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

 

20-04-202220-04-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.