SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN başkanlığında Koronavirüs nedeniyle e-konferans yoluyla gerçekleştirildi

İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN başkanlığında Koronavirüs nedeniyle e-konferans yoluyla gerçekleştirildi

       İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN başkanlığında Koronavirüs nedeniyle e-konferans yoluyla gerçekleştirildi.

    İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN toplantıda "Bu bir tatil değil sosyal mesafelendirme" vurgusunda bulundu. İlçe yöneticilerimiz okul idareleriyle, Okul yöneticilerimiz Öğretmenlerimizle, Öğretmenlerimiz Öğrencilerimiz ve velilerimizle iletişimi devamlı açık canlı ve diri tutmak gerektiğini belirtti. Toplantıda Covit-19 dolayısıyla ilçe milli eğitim müdürlüklerinin aldığı önlemler değerlendirildi. Maarif Hareketi Projesi kapsamında uygulanan eğitim yürütme kurullarının online ortamda değerlendirme yapabilmeleri, EBATV ve EBA online sisteminin aktif kullanılması için alınan önlemler, 11. ve 12. Sınıf öğrencilerinin EBA Akademik Destek sisteminin etkili kullanımının sağlanması, İlimizde uygulanan "Evimiz Okulumuz" projesinden daha fazla öğrenci ve ebeveynin faydalanması için planlamalar yapılması üzerinde duruldu.

      Toplantıda ayrıca öğretmenlerin öğrencileri ile telefon veya görüntülü olarak görüşmesi ve böylece süreci en az psikolojik yıpranma ile atlatabilmesi için öneriler, projelerin yanında öğrencilerimizin ev ortamında kalmasından dolayı ilçe bazlı ve evden sosyalleşmesi için yapılabilecek çalışmalar konuşuldu. Öğretmenlerin ve ebeveynlerin dijital eğitime geçişte yaşayacakları sorunlara çözüm üretmek için ilçe bilişim teknolojileri danışma birimlerinin kurulması, öğrenci ve ebeveynlerin soru ve sorunlarını iletebilecekleri ilçe bazlı rehberlik danışmanlık birimlerinin kurulması, arge birimince yürütülecek "kodlama yarışması" - "#eviminyetenegi" gibi  etkinlikler ele alındı.

      İlçelerimizin ve yöneticilerimizin kendi sosyal medya hesaplarını belirtilen amaçlar için etkin kullanım noktasında görüş birliğine varıldı.

26-03-202026-03-202026-03-2020

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.