SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Tekkeköy´de Gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Tekkeköy´de Gerçekleştirildi

       Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Eğitim Yürütme Kurulu ve ayrıca 2. Dönem Eğitim Öğretim Yarıyılı toplantısı bu ay Tekkeköy ilçemizde gerçekleştirildi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN’ in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

     Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN,  İlimizin genel eğitim öğretim durumuyla ilgili yaptığı değerlendirmeden sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden ilçelerinin eğitim durumlarıyla ilgili brifing aldı. Toplantıda 1. Birinci yarıyılın değerlendirilmesi, 2023 eğitim vizyonu, Maarif hareketi projesi saha çalışmaları(1.Dönem ilçe raporunun sunulması),Destekleme ve yetiştirme kursları (1.Dönem ilçe değerlendirme raporunun sunulması), Okul yöneticileri görevlendirme süreci, İkinci yarı yıl hazırlıkları(Eğitim ve öğretim, taşıma ve diğer konular) , Samsungis kapsamında 1. dönem Okullarda  yapılan sınav analizlerinin değerlendirilmesi.(İlçe raporunun sunulması) ,Samsungis kapsamında 2. Dönem okullarda ve ilçede  yapılacak çalışmaların (kds-üds-tyt-ayt-lgs-ortak yazılı vb) sınavların tespit edilmesi ve Samsungis.meb.gov.tr deki sınav takvimine işlenmesi (ilçe sınav takviminin rapor olarak  sunulması), Samsungis projesinin ilçede ve okullarda  daha etkili ve verimli  yürütülebilmesi için alınacak önlemlerin belirlenmesi(İlçe raporu halinde sunulması), Samsungis eğitimi almamış öğretmenlerimizin isteğe bağlı samsunakademi.meb.gov.tr üzerinden açılan eğitimlere başvuru yapmalarının sağlanması(Ortaokul ve liselerimizde eğitim almış almamış yönetici ve öğretmenlerimizin ilçe raporu halinde sunulması görüşüldü.

     Toplantı, gündem maddeleri ile ilgili konularda yapılacak iş ve işlemler bir sonraki toplantının gündem maddelerinin oluşturulması ve dilek ve temenniler ile son buldu.


11-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-2019

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.