SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Ladik İlçesinde Düzenlendi

  İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Ladik İlçesinde Düzenlendi

      Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı bu ay Lâdik ilçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN’ in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

      Toplantıda Maarif hareketi kapsamında yapılan çalışmalar, Maarif hareketi kapsamında okul komisyonlarının Samsun İçin Okuma Vakti kapsamında planladıkları etkinlikler, Orta öğretim kurumlarında TYT kapsamında yapılan çalışmalar, Deneme sınav sonuçlarının değerlendirilmesi, Destekleme yetiştirme kursları, 2018-2019 yılına dair taşımalı eğitim planlamaları, Okul servis araçları yönetmeliğine uyum seminerleri, Beyaz bayrak ve beslenme dostu okul sayıları ve çalışmalar, Temel eğitim kurumlarında ikili eğitime son verilmesine için alınan tedbirler (Kayıt Bölgeleri)Okul öncesi okullaşma oranlarının arttırılması için planlanan faaliyetler, Öğretmen akademi ve yönetici akademi kapsamında ilçelerin planlamaları, (Seminer, Konferans) konularında istişareler gerçekleştirildi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN,  İlimizin genel eğitim öğretim durumuyla ilgili yaptığı değerlendirmeden sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden İlçelerinin eğitim durumlarıyla ilgili brifing aldı.

      Toplantı, gündem maddeleri ile ilgili konularda yapılacak iş ve işlemler bir sonraki toplantının gündem maddelerinin oluşturulması ve dilek ve temenniler ile son buldu.

15-03-2018

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.