SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kasım Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

          Her ay düzenli olarak farklı bir ilçemizde yapılan İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı bu ay Havza ilçemizde gerçekleştirildi.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen' in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

         Toplantı, Bakanlığımız tarafından yapılan İl Milli Eğitim Müdürleri toplantı gündeminin ilçe milli eğitim müdürleriyle paylaşılmasıyla başladı. 2023 Eğitim Vizyon  Daha sonra Samsun Gelişim İzleme Sistemi (SAMGİS) üzerinden yapılan hazır bulunuşluk sınavları, 8.sınıflara yapılan kazanım değerlendirme sınavları, 12.sınıflara yapılan TYT sınavı ve 6 ve 7.sınıflara yapılan Ortak sınav ilçe raporlarının değerlendirilmesi ile devam ederken Maarif Hareketi üç yıllık ilçe raporları,  Öğretmenlerin ve okul müdürlerinin mesleki gelişimine dönük yapılan çalışmalar, öğrenci devamsızlıkları ve okul öncesi kayıt oranları, Destekleme Yetiştirme Kursları, Okul ve Öğrenci Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği ile LGS yerleştirmeleri konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

         Toplantıda ayrıca İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden ilçelerindeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında genel brifing aldı.

05-11-201905-11-2019

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.