SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun ESEN´in Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Coşkun ESEN´in Yıl Sonu Mesajı

      Sevgili öğrenciler, değerli velilerimiz ve öğretmenlerimiz,

    Zaman belki de sahip olduğumuz en kıymetli hazinemizdir. Tüm yaşantımız; geçmiş ve gelecek arasında gerçekleşen mühim bir hadisedir. İnsan elinde olan şeylerin kıymetini pek bilmez, bilhassa gençler zamanın değerini kolay kolay anlayamazlar. Her şeyden önce eğitim, zamanın bize emanet edilmiş en kıymetli şey olduğunu insana öğretme sanatıdır.

    Acı tatlı bir koca yılı geride bırakıyoruz. Hem eğitim dünyamız hem de ülkemiz için birçok önemli hadiselerin gerçekleştiği bir yıl oldu bu eğitim dönemi. Ülkemizde ve bölgemizde gerçekleşen çok önemli olaylar bizleri de derinden etkiledi. Ancak büyük milletler ve devletler yaşanan her sorunun aynı zamanda fırsatlar barındırdığını bilir, geleceklerini bu riskleri ve imkânları planlayarak inşa ederler. Bu eğitim ve öğretim yılı da eğitim camiamız açısından pek çok yenilik ve değişikliğe sahne oldu. Bununla beraber bizler, milli eğitim camiası olarak, en büyüğünden en küçüğüne, emin adımlarla geleceğin dünyasını, Türkiye’sini inşa etmekte kararlıyız.

    Değerli veliler ve sevgili öğrenciler, her bitiş “muhasebe” demektir. Geçmişte yaptıklarımızın veya yapamadıklarımızın muhasebesidir bu.  Her bitiş aynı zamanda yeni başlangıçların umudu demektir, gelecekte yapacaklarımızın, kendimizi var etmenin, hayallerimize kavuşmanın umudu… Hayallerimizi, düşlerimizi gerçekleştirmenin imkânlarını barındırmanın umudu… Daha güzel ve iyi bir dünya inşa etmenin umudu…

     Sevgili öğrenciler, önünüzde çok önemli bir zaman aralığı bulunmakta. Eğitim denilen uçsuz bucaksız deryanın sınırı yoktur. Boşluk da kaldırmaz. Önünüzdeki zaman aralığını çok iyi değerlendirmek durumuzdasınız. Bu yaz okuyacağınız kitaplar, izleyeceğiniz filimler, ziyaret edilecek yeni yerler sizi bekliyor. Umarım tatilinizi ve asla telafi edilemeyecek kıymetli zamanınızı bunlarla dolu dolu geçiririsiniz.

      Tüm bu düşünce ve duygularla,  bitirdiğimiz eğitim öğretim yılına veda ederken, geçireceğiniz yaz tatilinizi en kıymetli şekilde değerlendirmenizi temenni ederim,

      Selam ve saygılarımla…

 

                                                                                                                              Coşkun ESEN

                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.