SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz, Saygıdeğer Öğretmenlerimiz ve Okul Yöneticilerimiz; özveriyle hep birlikte sürdürdüğümüz 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılını tamamlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin ve anne-babaların heyecanla beklediği karnelerle birlikte uzun bir tatil dönemine başlıyoruz. Ülkemizin ve hepimizin geleceği için gösterdiğiniz bu gayretli çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

 

Sevgili öğrenciler, elbette sizler rakamlarla ölçülemeyecek kadar değerlisiniz; aldığınız karneler, çalışmalarınız karşılığında verilmiş bir dönüttür. Bu dönüt sayesinde kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi inşa etmek adına sağlam adımlarla yola devam edeceksiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi, başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Aileniz, öğretmenleriniz ve bizler, eğitim yolculuğunuzda sizlere en iyi şekilde rehberlik edebilme gayesiyle durmaksızın çalışıyoruz. Sizlere düşen vazife daima iyi bir insan olmak ve potansiyelinizin farkına varmaktır. Bu amaç doğrultusunda her gün yenilenerek, gelişerek emekleri boşa çıkarmayacağınıza güveniyoruz. Bu tatil sürecinde bol bol kitap okumanızı, aynı zamanda kişisel gelişiminizi tamamlayacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak nitelikli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

Kıymetli Meslektaşlarım, şunu biliyoruz ki en büyük yatırım insana yapılandır. Nesiller ihya edilirse, gelecek güvenle inşa edilebilecektir. Kendisini fark eden, ülkesine sahip çıkan, geleceği oluşturan nesillerin ancak siz öğretmelerimizin özverili çalışmaları ile yetişeceğine inanıyorum. Dünyanın hızla değiştiği, bilimin ve teknolojinin her alanda yenilendiği günümüzde sizlerin de her mecrada donanımlı olmak için elinizden geleni yapacağınıza eminim. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyor tatilinizi sağlık ve huzurla geçirmenizi temenni ediyorum.

 

 

Değerli Anne ve Babalar, çocuklarınızın akademik notlarını bir araç kabul ederek, onları birbirleriyle mukayese etmeden bir birey olarak iyi insan olmaları yolunda elinizden gelen tüm gayret ve itinayı göstereceğinize inancım sonsuzdur. Bir başarıdan söz ediliyorsa mutlaka bir ekip çalışması var demektir. Evlatlarını bizlere emanet eden, her zaman destek olan ve aile kavramını okula taşıyarak gücümüze güç katan velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarınızla geçireceğiniz sağlıklı ve mutlu tatiller temenni ediyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.