SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT YİĞİT'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT YİĞİT'İN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

       Yeni eğitim öğretim yılına ve İlköğretim Haftası'na kavuşmanın heyecanını tüm eğitim camiasıyla birlikte İstiklal Harbi'ne, millî birliğe meşale olmuş Samsun şehrinde yaşıyoruz. Bir milleti yarınların saygın, ileri  dünyasına taşımak için öncelikle eğitimin kapsamı  içindeki pozitif  kuvvetlerin farkına varmak gerekir. Unutulmamalıdır ki  ulusal düzeyde  gerçekleştirilecek her gelişme eğitimin kuşatıcı ve belirleyici misyonuna ihtiyaç duyar.

       Bünyesinde 1173  eğitim kurumu, 15.036 derslik, 20.089 öğretmen, resmi ve özel toplamda 262.052 öğrenci bulunduran Samsun;  tarihi, sosyal ve kültürel alt yapısıyla, ekonomik ve beşeri potansiyeliyle  bir eğitim şehri hüviyeti taşımaktadır. Bu büyük gücün gençlerimiz ve çocuklarımız  için hayati bir önem ifade ettiğine  yürekten inanıyoruz. Onların yarınlardan emin, millî manevi değerlerine bağlı, bilimin ve aklın yol göstericiliğiyle hareket eden nesiller olarak yetişmesi  en büyük gayemizdir. Çocuklarımızın ilk öğretmenleri anne ve babalarından, onları geleceğe hazırlamak için  özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize kadar  eğitimin tüm paydaşlarıyla hep birlikte, bu gayeyi gerçekleştirmek için çalışmaktayız.

       Okullarımızda, daha ilk ders zili çalmadan sağlık ve güvenliğe dair bütün önlemler, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yoğun mesaileriyle  alınmış;  ilçeler bazında okullarımıza  toplamda 1.000.000 hijyenik maske, 57.400 litre  dezenfektan dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Tüm çabamız çocuklarımıza hak ettikleri  sağlıklı ve güvenli eğitim öğretim ortamını sunmak içindir.

       Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadeleriyle  "Okul; genç beyinlere insanlığa saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi, bağımsızlık onurunu öğretir." dolayısıyla eğitim kurumlarımızı  tekrarın ve mevcut bilgiyle yetinmenin  amaç olduğu odaklar olarak görmek, yalnız bugün değil gelecekte  de sancılarını çekeceğimiz sonuçlar doğurur.  Eğitim ancak;   dinamik, yeniliklere açık, geçmişten gelen kıymetlerin çağın bakış açılarıyla değerlendirilerek yaşatıldığı bir süreç olarak başarıya ulaşacaktır.

       Bu duygu ve düşüncelerle yarınlarımızın umudu sevgili öğrencilerimizin, geleceğimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimizin ve çocuklarının eğitimi için her türlü fedakarlığı gösteren değerli velilerimizin İlköğretim Haftalarını  en içten dileklerimle  kutluyor; sağlıklı, başarılı, birlik ve beraberlik ruhunun yaşatıldığı bir  eğitim öğretim yılı diliyorum.

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.