SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 'Engelliler Haftası' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in  'Engelliler Haftası' Mesajı

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesinde eğitimciler olarak engelsiz yaşamda daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı olmalıyız. Onlara destek olmak, sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak görevidir. 

 

Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki engelli kardeşlerimizin engel tanımayarak elde ettikleri nice başarı, geleceğin dünyasında onların daha çok söz sahibi olacaklarını bizlere göstermektedir.  

 

Unutmamak gerekir ki onların hiçbir ayrıcalığa ihtiyaçları yoktur; bizden beklentileri, onları oldukları gibi kabul etmek, üretimde, yönetimde ve hayatın her noktasında onlarla omuz omuza ilerlemek konusundaki kararlılığımızdır.

 

Engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle başta engelli öğrencilerimiz ve eğitim çalışanlarımız olmak üzere tüm engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası'nı kutluyor, aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.