SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Kutlama Mesajı

19 Mayıs 1919, yokluklar ve imkânsızlıklar içinde başlayan kutlu mücadelede, milletimizin, bağımsızlığı uğruna tüm varlığından vazgeçme iradesini ortaya koyduğu gündür. İlk adım şehri Samsunumuzda harekete geçen millî bilinç, tüm Anadolu'da yankı bulmuştur.


Sevgili Gençler,


19 Mayıs 1919; Mustafa Kemal'in Samsunumuzda tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının yıldönümü, tarihin akışına yön veren bir sürecin başlangıcı ve Türk milletini aydınlık yarınlara kavuşturan bir dönüm noktasıdır. Bugün; milletçe manda ve himayeyi kabul etmeyeceğimizi bir kere daha tüm dünyaya ilan ettiğimiz, bir milletin küllerinden doğmak için çıktığı yolun başlangıcıdır.

 

Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha güzel yarınlara ulaşması ve bütünlüğümüze kastedenlere karşı konması için bizlere düşen, 19 Mayıs 1919 günü millî mücadele için her bir ferdin yüreğinden taşan millet olma bilincine ve birlik ruhuna sahip çıkmak olacaktır.

 

Aziz şehitlerimizin kahramanca mücadelesi sonucunda kazanılan bu zafer, aydınlık bir neslin temsilcisi olan sizlere emanet edilmiştir. Ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacağınıza, bizi biz yapan değerlere sonuna kadar sahip çıkacağınıza inanıyorum. Eğitim camiası olarak üstlendiğimiz sorumlulukla, tüm imkânlarımızla geleceğin ışığı olan siz gençlerimizin yetişmesine öncülük etmeye devam edeceğiz. Malazgirt'ten bu yana devraldığınız güçle her konuda tam ve donanımlı olan, milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğini sağlam adımlarla inşa eden siz değerli evlatlarımızla nice 19 Mayıslara...

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere kaderde, kıvançta ve tasada bir ve beraber olan tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.