SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

       Milletler için öyle dönüm noktaları vardır ki hem yaşanılan çağı hem de yüzyıllar sonrasını derinden etkiler. Türk milleti için söz konusu yol ayrımı, Mustafa Kemal Atatürk'ün tarih sahnesinde ortaya çıkmasıyla başlayacaktır.
       Trablusgarp'ta, Çanakkale'de, Sakarya'da askerî dehasını cihana ispat eden Atatürk, yalnız dostlarının değil savaş meydanındaki düşmanlarının dahi saygısını kazanmış bir kurmay zeka olarak tanınacaktır.
       Kurtuluş Savaşı'nda muzaffer başkomutan , milletini ileri medeniyetler seviyesine yükseltmeye adanmış güçlü devlet adamı , bilime ve sanata her zaman hami olmuş aydın bir şahsiyet olarak ulusunun makus talihini değiştirmekle kalmamış ,bağımsızlığını elde etmek isteyen pek çok ülke için ilham kaynağı olmuştur. Zaman; öngördüğü stratejilerde , aldığı kararlarda, ne kadar haklı olduğunu gösteren en büyük tanık niteliğindedir.
       Ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, şükran ve özlemle yâd ediyor ; İstiklal Harbi'nin unutulmaz kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.