SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Ağar'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Ağar'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

        Tarihte birçok kırılma anı vardır ve o anlarda sergilenecek cesaret, tarihin yönünü belirler. Bu yön, geleceğin felaket yerine umut olmasını sağlar. 15 Temmuz'da ülkemizde yaşanan hain darbe girişimi ve aziz milletimizin adını tarihe altın harflerle yazdırdığı şanlı zafer de öyle bir andır.

        15 Temmuz 2016 tarihinde aziz milletimiz; ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğinin anayasal güvencesi olan demokratik düzenimize büyük bir cesaretle sahip çıkmıştır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve birliğini hedef alan darbe girişimine karşı onurlu duruşuyla gövdesini siper etmiş hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.  

        Bizler bir daha 15 Temmuzlar yaşamamak için vatanını, milletini, bayrağını bilen sahiplenen hem ilmiyle hem gönlüyle geleceğe yürüyen nesiller yetiştirmeye gayret edeceğiz.Türkiye aşkına, demokrasi uğruna aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun ve demokrasi zaferinin altıncı yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin birliğine ve milletin bütünlüğüne kastedenlere karşı canını siper eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.