SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın Gaziler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın Gaziler Günü Mesajı

 

19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik Unvanı ve Mareşal Rütbesinin verilişinin 102. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  

Şehit ve gazilerimiz; toprağımızı vatan, insanımızı ulus yapan değerlerimizin başında gelir. Gazilerimiz yaşam boyu taşıyacakları izlerle, vatanımız için göze alınabilecek en yüce fedakârlığı yapmıştır. Onlar, tarihimizin şeref sayfalarını oluşturan, bağımsızlık meşalesini yüreklerinde yakan ve yarınlara taşıyan isimsiz kahramanlardır. Türk milletinin özgürlüğüne ve onuruna olan inançları, her daim bizlerin ilham kaynağıdır.

 Ecdadımızdan miras kalan bu yüce ruhu, büyük kahramanları ve onların fedakârlıklarını gelecek nesillere anlatmak, bir millet olarak üzerimize düşen en kutsal görevdir. Tarihini ve köklerini bilen nesiller, yarınlara daha güçlü adımlarla yürüyecek, atalarından aldığı güçle yüksek ideallere ulaşacaktır.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlık, mutluluk ve uzun ömürler diliyorum.    

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.