SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

              İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı


            Milletimizin güçlü iradesinin tüm dünyaya gösterildiği 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Tarihimiz, millet olarak bizi gururlandıran, geleceğe güvenle ve umutla bakmamıza vesile olan şanlı zaferlerle doludur. O zaferler ki sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine de yön vermiştir. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi de böylesine iz bırakan parlak zaferlerimizden biridir.

 

            Başkomutanlık Meydan Muharebesi; bütün imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisiyle dolu ordumuzun, yaşlısı genci, kadını erkeği ile birlik olması ve milletçe kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların sayesinde 30 Ağustos 1922'de büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.Tarih boyunca gücünü birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu bu kenetlenme anlayışı, bundan sonra karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük gücümüz olacaktır. Eğitim camiası olarak bizlere düşen görev; bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına milletine, insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek, bize emanet edilen bu kutsal toprakları birlik beraberlik içerisinde aynı şuurla gelecek nesillere taşımak için var gücümüzle çalışmaktır.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümünü kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.