SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumsal farkındalığın artırılmasını, engelli kardeşlerimizin her alanda yaşam standartlarının iyileştirilmesini ve desteklenmesini hedefleyen, engelli vatandaşlarımızın hak ve sorumluluklarının hatırlanması ve bu alanda farkındalıklar oluşturulması açışından önemli bir gündür.

 

Özel çocuklarımızın hayatlarının kolaylaştırılması ve toplumla daha da bütünleşmelerinin sağlaması onların geleceğe umutla bakan bireyler olmalarına yardımcı olacaktır. Bunun da geçekleşmesinin ilk şartı farkındalıktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalığın artmasına, engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.

 

Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin yaşamın her alanına katılması, eğitim başta olmak üzere her türlü imkândan en üst düzeyde yararlanmalarının sağlanması en tabii haklarıdır. Engelli bireylerin karşılaştığı sorunlar sadece onları ve ailelerini değil hepimizi ilgilendiren sorunlardır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel gereksinimli çocuklarımızın eğitime daha kolay ulaşımı yönünde gerek fiziki gerekse eğitim anlamında çalışmalarımızı bir plan ve program dahilinde yürütüyoruz. Böylece çocuklarımızın hayata hazırlanmalarına destek oluyor Cumhuriyetimizin 100. yılında daha da parlayacakları yarınlar inşa etmeye çalışıyoruz.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle özel öğrencilerimize ve onları büyük fedakârlıklarla yetiştiren ailelerine, özveriyle görev yapan engelli mesai arkadaşlarıma sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor; dayanışma ve empati ile hep birlikte inşa edeceğimiz, engellerin engel olamayacağı bir hayat temenni ediyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.