SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği, milletimizin azim ve inancıyla kurulan Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli varlığımızın ve egemenliğimizin sembolü olan Cumhuriyet, çok zor şartlarda mücadele verilerek elde edilen bir zafer, dünya tarihinde ender rastlanan bir azim ve iradenin sonucudur. Emek, sabır ve fedakârlıklar neticesinde ilan ettiğimiz Cumhuriyet, istiklal ve istikbalimizin en güçlü tescilidir. Bu kutlu gün, Türkiye'nin bağımsızlık yolculuğunda bir mihenk taşıdır.

Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik içinde, asırlardır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak en önemli görevimizdir. İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün önümüze çıkabilecek tüm engelleri aşmak için yine aynı ruha ihtiyacımız var. Bu bilinçle çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte Cumhuriyetimizi ve millî egemenliğimizi her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızı devam ettireceğiz.

Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 100 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, eğitim, sağlık, bilim, kültür alanındaki atılımlarıyla dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir. Bu yükselişin devamını sağlamak adına Samsun eğitim ailesi olarak evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin, Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Çünkü bizim için geleceğin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizin başarıları, Cumhuriyet'i yükseltecek ve yaşatacak olan en büyük güçtür.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, üzerinde yaşadığımız bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimizi şükran ve minnetle selamlıyorum.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirme gayretiyle nice 100 yıllara.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

 

 

 

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.