SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

 

Aziz milletimiz; tarih boyunca kurduğu ve yaşattığı tüm devletlerde adalet ve dirayetle hükmetmiş, kültür ve medeniyetimizin değerlerini sevgi ve hoşgörü içerisinde nesilden nesle aktarmıştır. Bu mücadele ve fedakârlık neticesinde ilan ettiğimiz Cumhuriyet, milletimize emanet edilmiş büyük bir mirastır. Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Ne mutlu bize ki devletine, milletine, bayrağına, vatanına sadakatle bağlı;  kadını, erkeği, yaşlısı genci tüm vatandaşlarımızla Cumhuriyetimiz ve bizi biz yapan değerlerimiz etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  "Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz" sözüyle Cumhuriyeti gençlere emanet ederek onlara olan inancını ortaya koymuştur. Biz de eğitim camiası olarak evlatlarımızı aklın ve bilimin önemini benimseyen,  milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan, dünyanın geleceğinde söz sahibi olabilecek güçte yetiştirme çabasındayız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.