SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlerimiz ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasında önemli sorumluluklar taşıyan, çocuklarımızın ve gençlerimizin insanlığa yararlı bireyler olması için çabalayan, onları iyiye, güzele, gerçeğe ve bilime ulaştırmak için doğru yönlendiren eğitim neferleridir. Her öğrencinin hayatında olumlu izler bırakmak öğretmenliğin en değerli yanıdır.

Öğretmenlik; hayata, umuda, yeniliğe, insanlığa ve öğrenmeye dair bitmeyen bir cümledir ve bu cümleyi en güçlü şekilde devam ettiren siz değerli öğretmenlersiniz. Kıymetli meslektaşlarım, eğitimin asıl gayesinin insan yetiştirmek, gönülleri fethetmek olduğunu; kalbine dokunamadığımız öğrenciyi kazanamayacağımızı en iyi sizler bilirsiniz. Her biriniz öğrencilerinizin kalbinde bıraktığı izlerle bu mesleğin güzelliklerini ve anlamını tanımlıyorsunuz. Sizler, geleceğin liderlerini, bilim insanlarını ve sorumluluk sahibi bireylerini yetiştirmenin gururunu yaşayan gerçek kahramanlarsınız.

Başöğretmenimizin yaktığı eğitim meşalesini bugün de aynı azim ve inançla taşımaya, vatanın her bir köşesine ilmin ışığını ulaştırmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu yaşarken büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasında rol alacak nesillerimiz, heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin marifetli ellerinde şekillenecek, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.

 Milletimizin her zaman gönül borcuyla hatırladığı öğretmenlerimizin, güçlükler karşısında gösterdikleri fedakârlık ve çalışma azminin öğrencilerden başlayarak tüm topluma örnek olması diliyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı ve görevi uğruna şehit olan öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum. Ülkemizin dört bir yanında büyük özveri ile görev yaparak ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe taşıyan siz kıymetli meslektaşlarım;

24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.