SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün, tarihin en şanlı direniş ve diriliş destanlarından biri olan Millî Mücadele'nin başlangıcının 104. yıl dönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs 1919, Büyük Türk Milletinin kendi makûs talihini tersine döndürdüğü, Kurtuluş Savaşı destanını Samsun'umuzdan yazmaya başladığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından atılan ilk adım, milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neler başarabileceğinin somut bir göstergesi olmuş, yakılan kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlamıştır.

Vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin onuru için o gün Samsun'dan başlayan mücadele, Havza, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara'da büyüyerek devam etmiş ve tüm milletimizi birleştirmiştir. İnanç, kararlılık ve cesaretle donanmış milletimiz, işgalcilere karşı dik durmuş ve bağımsızlık aşkıyla dolu yürekleriyle hak ettikleri bir zafer kazanmıştır.

Aziz milletimizin kahramanlık ve fedakarlıklarından aldığımız ilhamla geleceğe umutla bakıyoruz. Ülkemizin en değerli hazinesi, yarınlarımızın teminatı olan siz gençlerimizin, şanlı tarihimiz, değerlerimizin ışığında ve çağın gerekleri doğrultusunda bir eğitimle hem kendinize hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye'yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Eğitim camiası olarak bilimde, sanatta ve spor alanında elde ettikleri üstün başarılarla ülkemizin gelişimine katkı sağlayan gençlerimizle gurur duyuyor; aydınlık yarınlarına rehberlik edebilmek adına çok çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.